Επίσκεψη στο Εργοστάσιο της Vitex

To IEK ΑΚΜΗ και η Vitex στα πλαίσια συνεργασίας τους διοργάνωσαν εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών των ειδικοτήτων Διακοσμητικής και Τεχνολογίας Δομικών Έργων στο υπερσύγχρονο εργοστάσιο παρασκευής χρώματος που διαθέτει η Vitex στον Ασπρόπυργο.

Οι σπουδαστές της σχολής παρακολούθησαν σεμινάριο –παρουσίαση από τον διευθυντή κο Ιωάννη Καραγιάννη με θέμα την λειτουργία μιας σύγχρονης μονάδας. παρασκευής χρώματος. Παράλληλα οι σπουδαστές ενημερώθηκαν για τις δυνατότητες που παρέχει το πρόγραμμα Viewer που έχει δημιουργήσει η VITEX σε σχέση με τις ειδικότητές τους. Στη συνέχεια ο κος Καραγιάννης έκανε δώρο σε 2 σπουδαστές από μία επαγγελματική χρωματική σκάλα.

Αργότερα οι σπουδαστές χωρίστηκαν σε ομάδες με συνοδούς καθηγητές της σχολής και ξεναγήθηκαν στα επιμέρους τμήματα του εργοστασίου. Οι σπουδαστές της σχολής αλλά και οι καθηγητές τους ευχαρίστησαν θερμά τον όμιλο Ιωαννίδη, τον κο I. Καραγιάννη, τον κο A. Lambert και την Vitex για την φιλοξενία τους.