Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και ξεχωριστή εκπαιδευτική επίσκεψη πραγματοποίησαν πρόσφατα οι σπουδαστές Ιατρικών Εργαστηρίων του ΙΕΚ ΑΚΜΗ Β. Ελλάδος στην Ιατρική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα οι σπουδαστές του ΙΕΚ ΑΚΜΗ επισκέφθηκαν το Τμήμα Εμβρυολογίας – Ιστολογίας, όπου είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις τεχνικές παρασκευών  που προορίζονται για το ηλεκτρονικό μικροσκόπιο (Υπερμικροτόμος).

Στη συνέχεια οι σπουδαστές παρατήρησαν μέσω του Ηλεκτρονικού Μικροσκοπίου και ξεναγήθηκαν στους χώρους των εργαστηρίων.

Οι πληροφορίες και οι παραστάσεις που αποκόμισαν οι καταρτιζόμενοι αποδείχθηκαν μοναδικές αναβαθμίζοντας το επαγγελματικό τους προφίλ και το προσωπικό τους βιογραφικό.