Αργύρης Ντινόπουλος στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ

Ο Αργύρης Ντινόπουλος στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ

ntinopoulosΟ Εκπαιδευτικός όμιλος ΑΚΜΗ, στα πλαίσια της προσπάθειάς του για την καλύτερη εκπαίδευση των φοιτητών του στον τομέα της δημοσιογραφίας, πραγματοποίησε ενημερωτικό σεμινάριο – συζήτηση με θέμα «ΠΟΛΕΜΙΚΟΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ» με ομιλητή τον βουλευτή και δημοσιογράφο κ. ΑΡΓΥΡΗ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟ.

Ο κος Ντινόπουλος παρουσίασε οπτικόακουστικό υλικό από το προσωπικό του αρχείο με αποστολές του σε εμπόλεμες ζώνες (Βελιγράδι, Αφγανιστάν κλπ), μίλησε για τον τρόπο και τις συνθήκες αυτού του ιδιαίτερου ρεπορτάζ και στη συνέχεια απάντησε στις ερωτήσεις των φοιτητών Αθήνας και Θεσσαλονίκης (μέσω web link).

Τη συζήτηση συντόνισε ο Υπεύθυνος Τομεάρχης του τμήματος Media Studies κ. Γιάννης Τσαγκαδόπουλος στο Αμφιθέατρο «Οδυσσέας Ελύτης».