ΒΡΑΒΕΙΟΚΟΙΝΟΥΓΙΑΤΗΝΤΑΙΝΙΑ “THE IMPOSSIBLE DREAM” TOY ΤΟΜΕΑ PERFORMING ART& MEDIA

01 1Ο τομέας Performing Art & Media του ΙΕΚ ΑΚΜΗ Β.Ελλάδος ολοκλήρωσε το πολιτιστικό τριήμερο με τις μεγάλες παραγωγές της σχολής, μέσα από την κινηματογραφική βραδιά, όπου οι σπουδαστές των τμημάτων Κινηματογράφου, παρουσίασαν τις ταινίες τους, κάτω από το γενικότερο θέμα της βραδιάς “The Impossible Dream”. Μετά το τέλος των προβολών και σε μια ατμόσφαιρα συγκίνησης και ζωντάνιας, ο σπουδαστής Ζώης Αντωνής κέρδισε το Βραβείο Κοινού, μιας και η ταινία του ψηφίστηκε από το κοινό ως η καλύτερη.

Πρόκειται για την ταινία-ντοκιμαντέρ μικρού μήκους «The Impossible Dream», στην οποία ο σπουδαστής κινηματογράφησε στιγμές από τη ζωή μιας γυναίκας που έχει χάσει την όρασή της. Η πρωταγωνίστρια και συγγενής του σπουδαστή κα Μανωλή, παραβρέθηκε στην προβολή της ταινίας και με μεγάλη συγκίνηση παρέλαβε μαζί του το Βραβείο Κοινού. Το βραβείο απένειμε ο αναπληρωτής διευθυντής της σχολής κος Χριστοδούλου.