Η RITZ ESCOFFIER εκπαιδεύει τους ΣΕΦ μας!

Να γνωρίσουν από κοντά τα μυστικά της γαλλικής κουζίνας που έχει κατακτήσει όλον τον κόσμο, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν από κοντά οι chef Ελληνικής & Διεθνούς Κουζίνας του ΙΕΚ ΑΚΜΗ.

Επιτελείο Γάλλων chef με επικεφαλής την master chef Adeline Robert, επισκέφτηκε το ΙΕΚ ΑΚΜΗ στο πλαίσιο της πολυετούς και αποκλειστικής συνεργασίας που συνδέει τις δύο σχολές.

Οι Γάλλοι chef επιδόθηκαν σε γαστρονομικές δημιουργίες και τεχνικές ενθουσιάζοντας τους σπουδαστές.

Η RITZ ESCOFFIER είναι η διασημότερη σχολή γαστρονομίας του κόσμου με απαράμιλλη τεχνογνωσία στην ανώτερη γαστρονομία. Κορυφαία συνεργασία «διπλής» σημασίας αφού με την αποφοίτησή τους οι σπουδαστές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής τέχνης του ΙΕΚ ΑΚΜΗ, θα είναι κάτοχοι και κρατικού διπλώματος και Certificat Ritz Escoffier που θεωρείται παγκόσμιο διαβατήριο στο χώρο της γαστρονομίας για θέσεις εργασίας στα μεγαλύτερα ξενοδοχεία και εστιατόρια του κόσμου.