Κατηγορίες

Digital debate με τον βουλευτή & τομεάρχη Ανάπτυξης του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξη Χαρίτση

• Άρθρα

Digital debate με τον βουλευτή & τομεάρχη Ανάπτυξης του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξη Χαρίτση

Η επανεκκίνηση της οικονομίας μετά την πανδημία. Μέρος 2ο: η πλευρά της Αντιπολίτευσης

Το δεύτερο μέρος της συζήτησης με θέμα την επανεκκίνηση της Οικονομίας, έρχεται την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου! Μετά τον υπουργό Ανάπτυξης, Άδωνι Γεωργιάδη, ο επιτυχημένος θεσμός των Debates της Σχολής Δημοσιογραφίας του ΙΕΚ ΑΚΜΗ, «φιλοξενεί» το βουλευτή και τομεάρχη Ανάπτυξης & Επενδύσεων, Αλέξη Χαρίτση, σε μία εφ’ όλης της ύλης συζήτηση με τους σπουδαστές του μεγαλύτερου ΙΕΚ της χώρας.

Με στόχο την προαγωγή της πολυφωνίας, το ΙΕΚ ΑΚΜΗ δίνει βήμα στην Αξιωματική Αντιπολίτευση προκειμένου να εκθέσει τις απόψεις της πάνω στο σημαντικό αυτό θέμα της ελληνικής οικονομίας. Παράλληλα, προσφέρει στους σπουδαστές Δημοσιογραφίας μία βιωματική, hands-on εμπειρία, αφού θα συμμετέχουν σε μία συζήτηση που προσομοιάζει απόλυτα τις συνθήκες με τις οποίες έρχεται αντιμέτωπος ένας εν ενεργεία δημοσιογράφος.

Σε δεύτερο χρόνο μάλιστα, με εφαλτήριο το συγκεκριμένο debate, οι σπουδαστές θα κληθούν να καλύψουν δημοσιογραφικά τα όσα συζητηθούν στην εκδήλωση, έχοντας τη μοναδική ευκαιρία να δουν το ρεπορτάζ τους να δημοσιεύεται ενυπόγραφα σε Μέσο μεγάλης απήχησης. Το συντονισμό αναλαμβάνει ο επικεφαλής της Σχολής Δημοσιογραφίας του ΙΕΚ ΑΚΜΗ και εκδότης της Real News, Νίκος Χατζηνικολάου.

Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν τη συζήτηση, συμμετέχοντας ενεργά με ερωτήσεις, μέσω της πρόσκλησης που θα λάβουν σύντομα στο σπουδαστικό τους e-mail.

OLD – Webinars Form