Κατηγορίες
home page HOMEPAGE OPENING NEWS NEA HOMEPAGE ΝΕΑ

PODCAST talks για πρώτη φορά στην Ελλάδα από το ΙΕΚ ΑΚΜΗ!

• Άρθρα

PODCAST talks για πρώτη φορά στην Ελλάδα από το ΙΕΚ ΑΚΜΗ!

Η φωνή μετατράπηκε στην πιο ισχυρή μορφή παρουσίας της COVID εποχής. Και κάπως έτσι, αξιοποιώντας ένα διεθνές trend του παρελθόντος, που αναζωπύρωσε τη δυναμική του στο σήμερα, το ΙΕΚ ΑΚΜΗ «ανεβάζει» την ένταση και φέρνει κοντά σου φωνές ανθρώπων που αξίζει να ακουστούν.

Στο πλαίσιο της υλοποίησης των ΑΚΜΗ Podcast talks, πρωτοβουλία που βγαίνει on-air πρώτη φορά από εκπαιδευτικό οργανισμό στην Ελλάδα, καταξιωμένοι συνεργάτες, σπουδαστές και απόφοιτοι, προσωπικότητες που απασχολούν την επικαιρότητα με τις δράσεις τους, «καταθέτουν» τις δικές τους εμπειρίες. Μέσα από μια σειρά διαφορετικών θεματικών, μοιράζονται –ίσως και για πρώτη φορά- αξέχαστες στιγμές της πορείας τους, καταθέτουν τη γνώμη τους για θέματα που αφορούν την ανάγκη προσαρμογής στις νέες απαιτήσεις της αγοράς εργασίας και αποκαλύπτουν όλα εκείνα που κάνουν τόσο ξεχωριστά τα επαγγέλματά τους.

Μοναδικοί άνθρωποι, μπαίνουν στα studios του μεγαλύτερου ΙΕΚ στην Ελλάδα και σχολιάζουν τα μικρά και τα μεγάλα της καθημερινότητας, παρουσιάζοντας με μια πιο διεισδυτική ματιά αυτό που αποκαλούμε δουλειά, επάγγελμα ή μέσο επιβίωσης, ώστε να αντιληφθούμε ότι είναι πολλά περισσότερα από αυτό που φαίνεται.

Είναι εμπειρίες, είναι ιστορίες, είναι τρόπος ζωής.

Τα ΑΚΜΗ Podcast talks έρχονται, stay tuned στα official Social Media του ΙΕΚ ΑΚΜΗ!
PS. Πάτα play στο παρακάτω video για να πάρεις μια γεύση.

Webinars Form