Στους 68 «εκλεκτούς» της Vogue απόφοιτος του AKMI Photography School!

Στους 68 «εκλεκτούς» της Vogue απόφοιτος του AKMI Photography School!

Mε ένα άκρως ενδιαφέρον και αινιγματικό set up και με μια εντυπωσιακή λήψη, ο απόφοιτος της Σχολής Φωτογραφίας του Πιο Καινοτόμου ΙΕΚ της Ευρώπης στην Αθήνα, Παναγιώτης Αράπογλου, κατάφερε να ξεχωρίσει ανάμεσα σε 4.000 καλλιτέχνες σε ένα οpen call για τη Generation Next της Vogue Greece, στην κατηγορία Identity, κερδίζοντας επάξια μια θέση μεταξύ των 68 κορυφαίων!

Η Vogue Greece έδωσε ένα ισχυρό βήμα στη νέα γενιά φωτογράφων να μοιραστούν τη δική τους οπτική αναφορικά με συγκεκριμένες θεματικές, προβάλλοντας το έργο τους και βλέποντάς το μάλιστα να δημοσιεύεται στις σελίδες του κορυφαίου περιοδικού Μόδας!

Σε ένα open call που άγγιζε κοινωνικά θέματα, οι συμμετέχοντες μετέφεραν την creative ματιά τους απέναντι στους εξής τέσσερις κρίσιμους πυλώνες: Body PositivityNatureTogetherness και Identity, στην οποία και ξεχώρισε με το άκρως aesthetic και γεμάτο νόημα κλικ του ο Παναγιώτης.

Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ παραμένει δίπλα στους alumni του, παρακολουθώντας τα επαγγελματικά τους βήματα, στηρίζοντας και αναδεικνύοντας τις επιτυχίες τους.